סדקים? לא על הבניין שלכם! על טיפול בסדקים חיצוניים

By פברואר 16, 2020Uncategorized
סדקים? לא על הבניין שלכם! על טיפול בסדקים חיצוניים

ישנם בניינים הנהנים מחיפוי, וגם כאלו המאופיינים במעטפת חשופה יותר – של טיח וצבע בלבד. כל עוד הבניין שלכם לא מחופה באבן או בשיש לדוגמא, הרי שתוכלו לזהות בקלות סדקים. לא מדובר על תופעה נדירה, ובניינים בגילאים מתבגרים (אך לא רק הם), עלולים לסבול מהתופעה המטרידה. רבים תוהים האם הסדקים על הבניין דורשים בטיפול מיידי, או שמדובר בסך הכל על סדק שפוגע בנראות ההרמונית של הבניין.

"בל איטומים" מציגים בפניכם: מהם סוגי הסדקים הנפוצים ביותר ומהי ההתייחסות הנדרשת? כל מה שחשוב שתדעו, ממש כאן לפניכם:

3 סוגים של סדקים, הכירו:

ישנם שלושה סוגים שונים של סדקים, כאשר כל סדק מאופיין בתכונות אחרות. דעו כבר עכשיו: לא משנה כלל מהו הסדק שאובחן אצלכם במבנה, הרי שהטיפול בו נדרש כך או כך. הסדקים לא תורמים בדבר, והופעתם היא מעין סימפטום המצריך בדיקה מעמיקה מהו מקורם. אילו סוגים קיימים?

  • הסדקים העובדים הם אלו שאמורים להטריד אתכם יותר מהסדקים האחרים שכבר יוצגו בפניכם. מדובר על סדקים רחבים יותר שנוטים להופיע בין נקודות החיבור השונות. מדוע הם מתוארים כ"עובדים"? משום שהם ממשיכים להתרחב – כך שמדובר על פצצה מתקתקת שיש לטפל בה באופן מיידי. 
  • הסדקים הרחבים/סדקי נימים, נחשבים לסדקים דרגה 2, כאשר נטייתם היא להתפזר אל תוך אזורים נרחבים בקיר. סדקים אלו דורשים מיידית בעבודה מסוג איטום סדקים חיצוניים.
  • הסדקים "הקלים" ביותר הם הסדקים הדקים, כאשר מה שמאפיין אותם הוא נוכחות על הטיח בלבד – על שכבת החיפוי הבסיסית ביותר של הקיר. שימו לב: סדקים אלו דורשים בעבודה של איטום סדקים במבנה חיצוני, זאת מאחר והם מאפשרים חדירה של מים אל תוך המבנה. 

אז למה צריך לטפל בסדקים החיצוניים?

בפועל, ישנם לא מעט בניינים שהמעטפת החיצונית שלהם מאופיינת בסדקים. שלא תטעו: ההזנחה של בניינים אחרים לא אמורה לתת לכם לגיטימציה להזניח את הטיפול בהם. אפשר לדמות את הסדקים לדלת כניסה פתוחה לבית שלכם. מבלי שתסגרו את הדלת, הרי שיוכלו להיכנס דרכה עוד ועוד אנשים, בדגש על כאלו שאינם רצויים. מבלי שתסגרו את הדלת, הרי שהמרחב הפרטי שלכם יהיה פרוץ ולא תהיה לכם שליטה עליו ועל מידת הפרטיות שלכם.

דומה הדבר עם הסדקים על הקירות החיצוניים. בעת שלא מבצעים איטום סדקים חיצוניים, אתם מסתכנים בחדירת מים אל תוך מבנה. כל סדק – ללא יוצא מן הכלל, מחייב בבדיקה ובאבחון מעמיק. בעת שלא מטפלים בסדקים מיידית, מספיק יום אחד גשום בכדי לגרום לכם להתחרט על שלא פעלתם מוקדם יותר. 

איטום סדקים חיצוניים על פיגום או במת הרמה

אם שאלתם את עצמכם איך מתבצעת העבודה בפועל, שאלתם את השאלה הנכונה. חברת "בל איטומים" לא רק מאבחנת, אלא גם מיישמת את הפתרון הנדרש. אנו מנוסים היטב בעבודה על הגובה, כאשר אנו עושים שימוש בבמות הרמה או פיגומים – הכל בהתאם לגובה הבניין, הקומה בה מצויים הסדקים, אופי העבודה הנדרש ותנאי העבודה במקום. 

לפני יישום האיטום, נבצע את כל ההכנות הנדרשות, לרבות ניקוי הקיר על הגובה. מעוניינים בעבודת איטום סדקים חיצוניים? "בל איטומים" לשירותכם.