האם יש צורך לבצע איטום במרפסות סגורות?

By פברואר 16, 2020Uncategorized
האם יש צורך לבצע איטום במרפסות סגורות?

סביר מאד כי אם הייתה לכם מרפסת שמש פתוחה, לא באמת הייתם שואלים את עצמכם האם נדרשת עבודת איטום בה. כידוע, המרפסת חשופה למי הגשמים, כך שבעת שהיא איננה אטומה כנדרש, היא עלולה להיות פתח לצרות רבות שיעלו לכם בנזקים ובכסף, בפגיעה אסתטית, בחוסר נעימות אל מול השכנים ובעיקר – בכאב ראש מיותר.

כיום בישראל גם ישנן מרפסות סגורות, כאשר הסיבה לסגירתן משתנה: לעתים, ישנו רצון להגדיל את הסלון, להפוך את המרפסת למחסן או להשמיש אותה כחדר פנאי. לא משנה מהי סיבת הסגירה, הרי שגם מרפסות סגורות יש לאטום. אנחנו ב"בל איטומים", מבצעים עבודות איטום במרפסות סגורות בסטנדרט המחמיר ביותר!

מדוע צריך לאטום את המרפסת הסגורה?

מרפסת היא מרפסת, וגם במרפסת סגורה בוצעה ככל הנראה בעבר עבודת איטום. בתרחיש האידיאלי, הייתם צריכים לבצע עבודת איטום פעם אחת בחיים. בפועל, מדובר על עבודה הדורשת בתחזוק לטובת שימור איכות האיטום. מדוע? משום שחומרי האיטום עוברים תהליך טבעי של בלאי: חומרי איטום שהיו יעילים לפני כמה שנים, לא בהכרח ימלאו את תפקידם באותה הצורה גם כעת. בעת שלא מחדשים את עבודת האיטום, אתם מהמרים על איכות האיטום. 

"יש לי דרך לדעת האם עבודת האיטום כבר לא יעילה?"

ההמלצה החמה היא שלא לחכות לנזקים על מנת לחדש את עבודת האיטום. הרעיון הוא לבצע תחזוק, שתפקידו למנוע את הופעת הנזקים. למרות הכל, אף פעם לא מאוחר לחדש את עבודת האיטום במרפסת הסגורה, גם אם כעת נדמה לכם שמאוחר מדי. כל עוד אתם מבחינים בסימנים של רטיבות או עובשים על הקירות השכנים למרפסת, דעו כי נדרשת עבודת איטום מיידית! 

"נו, ועכשיו נצטרך לפרק את כל הריצוף היקר? פחות מתאים!"

חשוב לדעת: לעתים, לא נדרשת כלל הרמה של האריחים לטובת יישום האיטום במרפסת. באותה נשימה, גם חשוב להבין כי עבודת איטום איננה מותרות – אתם מוכרחים לאטום את המרפסת! אז מה קובע האם תתבצע הרמה של המרצפות? סיבת הרטיבות. כאנשי מקצוע, האתגר הגדול ביותר שלנו הוא לאבחן את מקור הנזילה והבעיה. לפני שנקבע באופן סופי מהו מקור הנזילה (במידה ואכן ישנה נזילה) ואיך יש לבצע את האיטום, נשלול את כל האפשרויות האחרות בכדי להיות בטוחים מעל לכל ספק. 

אנחנו ב"בל איטומים", נותנים לכם את השקט הנפשי כי תאותר הבעיה השורשית שבה יש לטפל. כך או כך, בעת שנזהה כשל המצריך חידוש של איטום, ניידע אתכם ונציג בפניכם את אפשרויות הטיפול הרלוונטיות. אנו גאים ליישם שיטות טיפול ייחודיות שפותחו על ידינו. 

"כמה זמן כל תהליך האיטום לוקח?"

חשוב לנו למסור לכם זמנים שאכן נוכל להתחייב אליהם. לכן, אנו נגיע אליכם לבדיקה כללית, בה נוכל לאבחן את מקור הבעיה. אנו עובדים על פי שלבי עבודה מסודרים, המוצגים גם לכם:

  • ראשית, נבחן את השטח ונאתר את הבעיה. שלב זה הוא המשמעותי ביותר בעבודה. במקרה הזה, ננסה להבין האם ישנה נזילה פעילה, ומהו סוג האיטום הנדרש (עם או בלי הרמת מרצפות)
  • בהמשך, נציע לכם כמה אפשרויות טיפול, עם המלצה לשיטה היעילה ביותר
  • נציג בפניכם את תכנית העבודה, לרבות זמני התחלה וסיום משוערים

איטום מרפסות סגורות? "בל איטומים"! פנו אלינו עוד היום לייעוץ ותיאום פגישה.