איטום גגות מרוצפים

By דצמבר 24, 2019Uncategorized
איטום גגות מרוצפים

השאלה האם אתם צריכים איטום איכותי לגג שלכם, איננה רלוונטית. השאלה שדווקא כן יש לשאול היא בדבר סוג איטום הגג. על מנת שנוכל להתאים לגג שלכם את שיטת האיטום האידיאלית, עלינו להגיע פיסית אל הבית הפרטי או בניין המשותף, לבדוק את תנאיו ולבסס את ההחלטה המקצועית והנכונה ביותר.

כל עוד הגג שלכם מרוצף, הרי שישנו אתגר מסוים. איטום גגות מרוצפים מגביל מעט, מאחר ולא כל שיטות האיטום רלוונטיות. אנו נבחן את הגג בצורה יסודית, נזהה את "החולשות" שלו, נגבש החלטה מקצועית ונשתף אתכם בתוצאות הבדיקה. 

איטום גגות מרוצפים מתבצע ב-2 שיטות שונות:

  • איטום המתבצע ללא הרס של הריצוף
  • איטום המתבצע לאחר הריסת הריצוף הקיים

השלב הראשון: אבחון ובדיקת הגג

המטרה בעבודת איטום היא למעשה למנוע ממים לחדור אל תוך המבנה. אם לוקחים לדוגמא את הגג, הרי שבכל חורף מחדש, מגיעות במגע עם הגג כמויות רבות של מים – מי הגשם. במידה והגג שלכם לא יהיה אטום, אתם כאילו ופותחים דלת למי הגשם ומזמינים אותם להיכנס. איטום גגות מרוצפים מונע מצבים של חדירות מים, ובשלב האבחון ננסה להבין מהו מצב הגג:

  • האם פעם בוצעה עבודת איטום
  • מתי פעם האחרונה בוצע איטום בגג
  • האם הופיעו לאחרונה נזילות

המטרה שלנו היא לבסס עבודה כמה שיותר נקייה – נטולת הרמות ריצוף ויצירת פסולת. לכן, כל עוד נזהה נקודה ספציפית המתפקדת כפתח חדירת המים, נעניק מענה נקודתי. עם זאת, במקרה בו מעולם לא בוצעה על הגג עבודת איטום, או במקרה ומדובר על איטום ישן מאד, נמליץ על איטום גגות מרוצפים ללא קיצורי דרך עם הרמת הריצוף.

הרמת המרצפות – האם היא מומלצת?

להרים את הריצוף הקיים בגג יהיה תמיד הבחירה האחרונה שלנו. עם זאת, האחריות שלנו היא להבטיח לכם חורף נטול רטיבויות ואורחים בלתי רצויים בדמות מי הגשם. שלב האבחון בעבודה שלנו הוא במידה רבה השלב הקריטי ביותר: הוא זה שיקבע את אסטרטגיית העבודה שלנו ושיטת האיטום הנבחרת. במידה ונמצא לנכון להרים את הריצוף ולבצע איטום יסודי, ניידע אתכם. במידה ויתאפשר לנו לשים "פלסטר" ולספק לכם כמה שנים יבשות, נעשה זאת.

"עשיתי איטום לפני 10 שנים, למה לעשות גם עכשיו?"

בעולם אוטופי, עבודת איטום הייתה מתבצעת רק פעם אחת בחיים. בפועל, מה שמבטיח את האיטום הוא בעצם חומרים. כידוע, חומרים שונים כדוגמת זפת או חומרים אלסטים, יכולים להגיע למצב של בלאי ושל שחיקה טבעית, והמטרה היא לזהות את הנקודה הזו שניה אחת לפני. ברגע שלא מחדשים ומתחזקים את עבודת האיטום, מסתכנים בחדירה של מים. מכאן המרחק לרטיבויות, עובשים ופגיעה במבנה – קצר מאד. 

כאמור, אנו נתחיל את העבודה שלנו באבחון. המון פעמים אנחנו מגלים סדקים קטנים שיוצרים את כל הבלאגן, או כאלו שיכולים להיות בעתיד פתחים לחדירת מי הגשמים. שיטות העבודה שלנו ייחודיות לנו, ואנו נשמח לצרף גם אתכם לקהל הלקוחות המרוצה שלנו שנהנה מחורף יבש – בכל שנה! 

נשמח להשיב לכם על שאלות ולהעניק לכם ייעוץ טלפוני! תוכלו לפנות אלינו עוד היום לגבי איטום גגות מרוצפים.