טיפול בנוכחות עובש ונבגים – יש מה לעשות?

By פברואר 16, 2020Uncategorized
טיפול בנוכחות עובש ונבגים - יש מה לעשות?

אתם קמים בוקר אחד, ומגלים כי מתארחים להם על הקיר, התקרה והרהיטים עובשים ונבגים. למרות שאתם עדים להם כך פתאום, דעו כי הם מתפתחים לאט, בשקט ובהדרגה. טיפול בנוכחות עובש ונגבים אפשרי, אם כי הוא נחשב מורכב יחסית ודורש התערבות מקצועית. עובש וטחב אינם רצויים, ומעבר לכך שהם פוגעים באופן ישיר  במידת האסתטיקה והעיצוב של הבית, הם גם עלולים לגורם לנזקים בריאותיים.

על מה אנחנו ממש לא ממליצים?

  • להתעלם מנוכחות העובשים והנבגים
  • לגרד את הקיר על מנת "לסלק" את הכתמים
  • לצבוע או לחפות את הקיר כ"פתרון קסם"

על מה אנחנו ממש ממליצים?

  • להזמין אותנו מיד עם הופעת העובשים
  • מומלץ מאד שלא לישון בחדר בו מופיעים הכתמים

"איך קרה ופתאום העובשים מופיעים על הקירות? אנחנו משתגעים!"

ראשית, אין באמת סיבה להשתגע – ישנו טיפול בנוכחות עובש ונבגים! אמנם מדובר על סיטואציה לא נוחה, אך היא בהחלט פתירה. שנית, חשוב שגם אתם תדעו איך הם נוצרים, מה שיאפשר לכם להיות במודעות גבוהה יותר לתופעה – גם אם לא תמיד ניתן למנוע אותה בצורה מוחלטת. עובשים אוהבים שני דברים עיקריים (מלבד את קירות הבית שלכם):

  • לחות
  • חושך

מדובר על שני דברים בסיסיים, שבעת שהם מתקיימים אתם כאילו ומזמנים את העובשים אליכם – גם אם זהו הדבר האחרון שתרצו להתמודד איתו. המון פעמים אנו מפתיעים את הלקוחות שלנו, בעת שאנו מספרים להם כי לעובש שני שלבי התפתחות:

  • עובש סמוי
  • עובש גלוי

לרוב, קוראים לנו SOS רק בעת שמזהים את כתמי העובש. מה זה אומר למעשה עובש סמוי? שהוא היה נוכח בבית עוד קודם לכן, פשוט לא היה ניתן לזהותו. העובשים מתפתחים מלחות, ולכן החדרים הרגישים ביותר נחשבים לחדר הרחצה והמטבח – חדרים בהם הלחות "חוגגת". 

"מהו השלב האידיאלי לקטול את העובש?"

שאלה מצוינת! העובש מזיק גם בצורתו הגלויה וגם בצורתו הסמויה. לכן, כבר בעת שאתם מזהים כתם קטן של עובש, מתקשים לנשום בחדר מסוים או מריחים ריח חריף – מדובר ככל הנראה על עובש. טיפול בנוכחות עובש ונבגים מצריך ניסיון רב, מקצועיות ויכולת אבחון מדויקת ויסודית! אנו ממליצים בחום: טפלו בעובש בשלב המוקדם האפשרי ביותר! לעובש נטייה להתפתח ולגדול, כך שכל יום שאתם דוחים את הטיפול, למעשה נותן לעובשים זמן של חסד. 

"אין לי כל דרך למנוע את העובשים?"

טיפולי המנע בהחלט נחשבים ליעילים ביותר, אך דווקא בכל הקשור לעובשים טיפולי המנע לא כל כך יעילים. הסיבה היא שלא ניתן ל"נטרל" את החדרים הלחים – אלו החדרים השמישים ביותר בבית. לכן, בחדרים רגישים יותר כדוגמת חדר הרחצה והמטבח, מומלץ לאוורר אותם דרך קבע על מנת להפחית את הצטברות האדים. כשנגיע אליכם לטובת טיפול בנוכחות עובש ונבגים, נשמח לחלוק אתכם טיפים מעולים לשימור הטיפול ומניעת העובשים.

אל תרימו ידיים: ניתן לטפל בעובשים!

חברת "בל איטומים" בעלת ניסיון מקצועי רב בטיפול בעובשים. הביקור שלנו אצלכם מתמקד בעיקר באיתור הבעיה, תוך שחשוב לנו להגדיר אותה על מנת שנוכל לטפל בה. בהמשך, נציע לכם תכנית טיפול, נעריך זמני עבודה ובאישורכם, נצא לדרך. לפרטים נוספים אודות טיפול בנוכחות עובש ונבגים, פנו אלינו!